Shqiptar Forum
Mirëse erdhët në forumin tonë.



Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu! Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!
Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!
Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!



Tani më e thjeshtë se kur.
nuk ka nevijë për konfirmim në E-Mail.
Welcome
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 41 më Wed Jul 22, 2015 9:06 am
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Tema Fundit
» si e mendoni ju veten tuaj dhe pse
Fri Jul 25, 2014 2:50 am nga tereza

» cfare jan meshkujt?
Thu Jul 24, 2014 2:12 pm nga tereza

» Filloni nje dialog me fjalen "MOS"
Thu Jul 24, 2014 10:57 am nga tereza

» Realizimi i endrres sime per te ardhmen......
Thu Jul 24, 2014 10:55 am nga tereza

» Nje sygjerim se si mund te prezantoni veten!!
Thu Jul 24, 2014 10:51 am nga tereza

» divorcin duhet ta shikojme si problem apo zgjidhje???
Thu Jul 24, 2014 10:48 am nga tereza

» Synimet, ambiciet tona ne jete?
Thu Jul 24, 2014 10:45 am nga tereza

» cilen kenge preferoni me shume edhe pse???
Thu Jul 24, 2014 10:42 am nga tereza

» I ndalohet rreptesisht nje femre.....
Thu Jan 09, 2014 9:13 am nga Gangsterja

Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Shqiptar on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Shqiptar Forum on your social bookmarking website

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Mundësuar

Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Shko poshtë

default Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga Admin_ana prej Mon Jan 24, 2011 1:18 pm

Urdhëri i prokurorisë për arrestimin e 6 komandantëve të gardës së republikës, përfshirë Komandantin e Përgjithshëm të Gardës, si dhe sekuestrimi i mbi 150 armëve të Gardës së Republikës nga prokuroria, është një plan për të neutralizuar dhe eleminuar tërësisht funksionimin e institucionit që mbron shtetin dhe institucionet më të rëndësishme të tij, si dhe jetën e personaliteteve kushtetues të Shqipërisë.

Prokuroria e Përgjithshme nuk ka kërkuar thirrjen e tyre në cilësinë e dëshmitarit apo drejtuesve të institucionit për t’i pyetur më pas për të hetuar dhe pas hetimit të nxjerre përgjegjësitë e gjithësecilit, por me një urdhër politik, ka urdhëruar arrestimin në bllok vetëm të drejtuesve të Gardës që bënë planin e mbrojtjes së kryeministrisë dhe në asnjë rast nuk ka lëshuar asnjë urdhër arresti për ata që bënë planin e sulmit ndaj kryeministrisë. Ky vendimi i Ina Ramës do të thotë që tashmë garda është pa asnjë drejtues në detyrë dhe se gardës tashmë i mungojnë më shumë se gjysma e armatimit. Dhe kjo mund të përkthehet fare qartë si një mesazh për keqbërësit: "Sulmojeni kryeministrinë sepse tashmë garda nuk e ruan më".

Prokuroria ka gabuar rëndë dhe mund të mbajë përgjegjësi historike të turpshme për nxitjen e një lufte civile në Shqipëri. Sepse në rast se prokuroria ka për qëllim të neutralizoje dhe eleminojë gardën, kryeministria dhe institucionet e tjera do të mund të mbrohen nga militantë partiakë.
Por kjo do t’i thoshte fund shtetit dhe një rikthim në vitet që çdo shqiptar nuk dëshiron t’i kujtojë më.
Prokuroria mund të fillojë hetimin e çdo ngjarjeje dhe të çdo personi, siç ndodh rëndom në procedurat hetimore, me pyetjen e drejtuesve si dëshmitare apo si persona në dijeni të veprimeve të kryera dhe vetëm pas hetimit kishte të gjitha të drejtat ligjore të bënte arrestimin e atyre personave që kanë përgjegjësi në një shkelje të mundshme të ligjshme.
Arrestimi pa pritur të dëshmojnë por thjesht se janë të gjithë drejtues të Gardës, është veprim tejet i nxituar që s’ka të bëjë aspak me hetimin e ngjarjes, por me neutralizimin e Gardës së Republikës.
http://www.tvklan.tv/lajmi.php?id=14739
avatar
Admin_ana
Admin
Admin

Numri i postimeve : 43
Pikët : 26420
Join date : 24/01/2011
Age : 24
Location : saranda

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga tini prej Sun Feb 13, 2011 1:44 pm

ina rama eshte vegel e edi rames

tini

Numri i postimeve : 13
Pikët : 5810
Join date : 13/02/2011
Age : 33
Location : istog

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga Admin_ergis prej Mon Feb 14, 2011 6:00 am

nuk është vegël e Edi Ramës sepse vet Sali Berisha e vuri.
avatar
Admin_ergis
Admin
Admin

Numri i postimeve : 127
Pikët : 10007223
Join date : 08/01/2011
Age : 21
Location : sarande,albania

http://forum.ergis.co.cc

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga Admin_ana prej Fri Mar 11, 2011 7:33 am

tini shkruajti:ina rama eshte vegel e edi rames
SMUND TA QUASH VEGEL TE EDI RAMES KUR NE PUSHTET E VURI Z.SALI BERISHA,E SOLLI NGA ITALIA SE BASHKU ME FAMILJEN KETU PER TU BERE KRYEPROKURURE E SHQIPERISE SONE .
avatar
Admin_ana
Admin
Admin

Numri i postimeve : 43
Pikët : 26420
Join date : 24/01/2011
Age : 24
Location : saranda

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga tini prej Tue Mar 15, 2011 3:56 pm

po por po me duket mua se nuk i kan raportet e mira qeveri prokurori
dhe kjo mud te ket ndikim ne te gjitha ngjarjet qe ndodhin

tini

Numri i postimeve : 13
Pikët : 5810
Join date : 13/02/2011
Age : 33
Location : istog

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga Admin_ana prej Thu Feb 23, 2012 8:21 am

tini shkruajti:po por po me duket mua se nuk i kan raportet e mira qeveri prokurori
dhe kjo mud te ket ndikim ne te gjitha ngjarjet qe ndodhin
pavaresisht marredheniet por prape ina rama i shpeton nga punet e pista
avatar
Admin_ana
Admin
Admin

Numri i postimeve : 43
Pikët : 26420
Join date : 24/01/2011
Age : 24
Location : saranda

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Ina Rama, plan për të eleminuar kryeministrin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi