Shqiptar Forum
Mirëse erdhët në forumin tonë.Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu! Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!
Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!
Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Regjistrohu!Tani më e thjeshtë se kur.
nuk ka nevijë për konfirmim në E-Mail.
Welcome
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 41 më Wed Jul 22, 2015 9:06 am
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Tema Fundit
» si e mendoni ju veten tuaj dhe pse
Fri Jul 25, 2014 2:50 am nga tereza

» cfare jan meshkujt?
Thu Jul 24, 2014 2:12 pm nga tereza

» Filloni nje dialog me fjalen "MOS"
Thu Jul 24, 2014 10:57 am nga tereza

» Realizimi i endrres sime per te ardhmen......
Thu Jul 24, 2014 10:55 am nga tereza

» Nje sygjerim se si mund te prezantoni veten!!
Thu Jul 24, 2014 10:51 am nga tereza

» divorcin duhet ta shikojme si problem apo zgjidhje???
Thu Jul 24, 2014 10:48 am nga tereza

» Synimet, ambiciet tona ne jete?
Thu Jul 24, 2014 10:45 am nga tereza

» cilen kenge preferoni me shume edhe pse???
Thu Jul 24, 2014 10:42 am nga tereza

» I ndalohet rreptesisht nje femre.....
Thu Jan 09, 2014 9:13 am nga Gangsterja

Social bookmarking

Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Shqiptar on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Shqiptar Forum on your social bookmarking website

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Mundësuar

Poezi te nje nxeneseje nga shkolla "Hasan Tahsini"-Sarande.

Shko poshtë

default Poezi te nje nxeneseje nga shkolla "Hasan Tahsini"-Sarande.

Mesazh nga Admin_ana prej Mon Jan 24, 2011 1:06 pm

DITURIA SKA KUFIJ
Zeri i jetes ju ka folur
Zeri i jetes ju ka zgjuar
Mencurine tuaj ka perdorur
Ne per te na mesuar.

Jeni mbrekullia e jetes
Sepse jepni dituri
per ne jeni nena e te vertetes
Sepse menconi cdo njeri

Jeni vullkani ne Antarktide
Jeni uji ne shkretetire
Duke na mesuar cdo dite
Jeni tretur ,jeni shkrire

Abetaren na mesuat
Ne jete na dhate nje ndricim
Per ne shume kujdes treguat
Na dhuruat edukim

Te gjithe i ngjitemi nje mali
perdorim ligje si xhaxhi Paskali
dijet i kemi ne gryke te thesit
perdorim teorema si ajo e Talesit

Dijet e Mendelejevit
Per ne po i harxhoni
Nga viti ne vit
Me shume po punoni

Ne erresiren pa mbarim
Ju vet drite jeni
Se bashku me kete urim
Ju them ''faleminderit''

Si harte gjeografike
per ne do te jetoni
si date historike
7-marsin e meritoni

Si nxenese ne mature
prej ketej kur te largohem
nuk ju harroj kurre
per kete ju betohem

CDO HAP I HEDHUR TE THOTE NDAL
Jeton krenarine se degjon nje zemer
Dhe shpall ditezine per vetem nje emer
Bllokon lirine e tkurr ti nje femer
S'te thote ty ndal cdo hap i hedhur

Kerkova tek ty te lumturin cast
Mendoj per te dy,nje mendim "fast"
Kalon momenti prap per ty vuaj
Sic une te dua ,ashtu ti me duaj

Por zemra po cahet nga vuajtje pa fund
Erresira e zeze driten e mund
Mundohet shkendija te shndrije,por jo!
Reja e nxire perhapet kudo...

Si sot dite e bukur nje vit me par'
Sot nje thike e ngulur,ne zemer te vrar
O sa shume gjera ndodhin cudi
Jete e verber ne sy te zi...

Kjo nate e erret per mua eshte nje varr
Helmosje e gjalle,neper vena te ther
Cdo hap i ndalur te hap nje dere
Me eshte bere cdo cast nje ferr...

Me ndergjegje te paster po them
E dua gjthmon vellain tim
''Une si qiriri do shkrij per ty
do jap drite e jete ne kete dashuri...

ANTONIMI'
O urrejte e dashuruar
o dashuri me sherrin e bashkuar
o cfardo gje nga hici e krijuar
o lehtesi e rende
pende plumbi
kaos i deformuar,shume i hijshem
kotesi madheshtore
tym i ndritshem, shendet i semure
zjarr i ftohte e gjum i zgjur
nje marrezi e mencur qe gjykon
nje helm qe mbyt ,nje mjalt qe sheron..

Shkroi:Florida Kadëna; klasa XI-F Sarande "Hasan Tahsini"
Admin_ana
Admin_ana
Admin
Admin

Numri i postimeve : 43
Pikët : 26496
Join date : 24/01/2011
Age : 25
Location : saranda

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default urime

Mesazh nga olaola prej Tue Jan 25, 2011 9:05 am

shume te bukura poezite mi lal bravo vazhdo keshtu..
avatar
olaola
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

default sdfdsgfdg

Mesazh nga Admin_ergis prej Tue Jan 25, 2011 9:48 am

olaola shkruajti:shume te bukura poezite mi lal bravo vazhdo keshtu..
Po anëtarësohu dhe ti
Admin_ergis
Admin_ergis
Admin
Admin

Numri i postimeve : 127
Pikët : 10007299
Join date : 08/01/2011
Age : 21
Location : sarande,albania

http://forum.ergis.co.cc

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default sdfdsgfdg

Mesazh nga Admin_ergis prej Tue Jan 25, 2011 9:49 am

olaola shkruajti:shume te bukura poezite mi lal bravo vazhdo keshtu..
Po anëtarësohu dhe ti
Admin_ergis
Admin_ergis
Admin
Admin

Numri i postimeve : 127
Pikët : 10007299
Join date : 08/01/2011
Age : 21
Location : sarande,albania

http://forum.ergis.co.cc

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Poezi te nje nxeneseje nga shkolla "Hasan Tahsini"-Sarande.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi